Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 90

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Субота, 27 Кві 2024, 10:18
Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ОСВІТИ БАХМАЦЬКОЇ РДА
Головна | Реєстрація | Вхід
Батуринська ЗОШ І-ІІІ ступенів


Керівник   Шамрило Олександр Миколайович

Контакти: тел.  (04635) 48-5-67,  (04635) 48-3-47 поштова адреса вул. ім. В. Ющенка 47  м. Батурин   Бахмацький р-н   Чернігівська обл. 16512   e-mailbaturinskazosh@ukr.net

Коротка історична довідка 

У містечку Батурин на початку ХХ століття, з населенням 5016 чоловік, навчання проводили – 1 земська та 3 церковнопарафіяльні школи.

Приміщення для навчання були старі, дерев’яні, мали великі класні кімнати, в яких не мали можливості розміститись всі бажаючі діти. Сільське початкове народне училище розміщалось в громадському, дерев’яному аварійному приміщенні, яке мало невеликі розміри. У 1900 році в ньому навчалось   151 хлопчик і 38 дівчаток. Тому, щоб створити кращі умови для навчання дітей, постало питання про будівництво нового приміщення училища.

 Громада Батурина виступила з ініціативою про відкриття в містечку Батурин 2-класного училища Міністерства освіти. У 1901 і 1902 роках це питання неодноразово розглядалось комісіями, на яких було прийнято звернення до Конотопської повітової земської управи. На черговому засіданні Конотопської земської управи в 1902 році гласний від Батурина Леонід Матвійович Окерблом зачитав це звернення громади. Повітова земська управа підтримала прохання батуринців і вирішила відкрити в містечку училище, а заодно виконати волю заповіту лікаря М.Ф.Затворницького , уродженця Батурина. Він помер у жовтні місяці 1900 року в Орловській губернії. По своїй смерті, він заповів Конотопському повітовому земству 30 тисяч карбованців на заснування та утримання з відсотків (одна тисяча карбованців на рік) ремісничого або сільськогосподарського класу при Батуринському сільському народному училищі. Вклад повинен був зберігатися в Російському Державному банку.

Міністерство землеробства і державного майна в листі   від 4 жовтня 1902 року    №17769 Чернігівському губернатору повідомляє,  що «… поручается Черниговскому Управлению государственных Имуществ отвести Батуринскому земскому училищу, Конотопскаго уезда, Черниговской губернии участок у 2 дес. 1200 кв. саж., из усадебного места «бывший сад Графа Разумовскаго», Батуринскаго лесничества той же губернии». На перспективу намічалось виділити училищу ще додатково 30-40 десятин землі для створення навчальних парників, теплиць, розсадників, садів, городів. Конотопське повітове земство додало ще одну десятину землі (1 десятина господарська дорівнювала 1,45 га) «графський сад» під будівництво училища, а також цеглу із кам’яної огорожі навколо території «графський сад». «По счету уездного техника, из упомянутой ограды можеть извлечено до 80 000 вполне годного строевого кирпича, кирпич из фундамента ограды может пойти на забудовку фундамента училищного здания». Міністерство землеробства і державного майна для будівництва приміщення виділило безкоштовно лісоматеріал, а «согласно общественному приговору соединенных сельских обществ местечка Батурина от 25 августа 1902 года на постройку школьного здания обществами Батурин ассигновано 5 000 руб.».

Техніком Конотопського повіту був складений кошторис для будівництва приміщення училища на 210 учнів у містечку Батурині. Довжина якого була 30 метрів і ширина 15,7 метрів. Загальна вартість спорудження будинку складала 9 657руб.61 коп.

Будівництво приміщення училища було розпочато в 1904 році. Як повідомляє газета «Киевлянин», в червні 1907 року: «В Батурине строится здание для 2-х класного училища Министерства народного просвещения. К осени оно будет готово и в конце года училище должно быть открыто».

В училищі окрім класних кімнат були і окремі приміщення для сільськогосподарського класу, два підготовчих класи для неграмотних дітей, а також приміщення для проживання вчителя-агронома. Це були перші в Російській імперії однорічні професійні сільськогосподарські класи, де навчали основам землеробства та агрономії.

У 1908 році новозбудоване 2-класне земське училище з п’ятирічним навчанням відвідувало 380 учнів. Того ж року в Батурині дітей віком  від 8 до 11 років налічувалось 578 чоловік.  При училищі був організований учнівський хор, який на свята влаштовував вечори для учнів та їх сімей. У квітні 1909 року газета «Киевлянин» опублікувала статтю, про те, що в училищі відбувся захід на честь М.В.Гоголя. «Вечер открылся народным гимном, пропетым хором учеников и учениц в национальных костюмах. Затем одна из учениц пропела гимн Гоголю, повторенный хором, после чего следовало чтение учениками отрывков из сочинений Гоголя в перемешку с пением национальных песен».

У фондах Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» зберігається «Свидетельство об успехах и поведении ученика Батуринского высшего начального училища Дьяченка Никиты за 1916/1917 уч. года». Свідоцтво підписав інспектор Скокан.

В 1-му класі 1916/1917 навчального року в Батуринському вищому початковому училищі вивчали наступні предмети: Закон Божий, російську мову, арифметику, геометрію, природознавство, історію, чистописання, малювання, гімнастику.

Приміщення училища збереглося до наших часів і в його класах по цей день навчаються учні міста Батурин та навколишніх сіл.  У 2004 році наша школа відсвяткувала своє сторіччя.

Педагогічний колектив Батуринської ЗОШ I-III ступенів працює над проблемою «Формування компетентної особистості на основі впровадження елементів інноваційних технологій».

           У школі працюють 20 вчителі, практичний психолог, педагог-організатор, вихователь групи продовженого дня, бібліотекар.

           Мають вищу кваліфікаційну категорію 8 вчителів, першу – 6 вчителів, другу – 4 вчителі, спеціаліст – 6 вчителів.

          Два вчителі Л.А.Рафєєва і Л.І.Рогова мають звання «Старший учитель», Л.А.Рафєєва  має звання «Відмінник освіти України».

Внутрішкільна методична роботи з педагогічними кадрами спрямовується на формування професійної компетентності, збереження та розвиток творчого потенціалу колективу, вироблення інноваційного стилю діяльності.

Серед членів педагогічного колективу проводиться постійний обмін елементами досвіду через відвідування відкритих уроків та позакласних заходів.

    Груповими формами роботи охоплені всі вчителі. Організована робота п’яти методичних об’єднань:

-  МО вчителів початкових класів та вихователів ГПД – керівник Якимець В.І.;

-  МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу – керівник Койдан Н.Г.;

-  МО вчителів математично-технологічного циклу – керівник Пацюк В.Г.;

-  МО вчителів природничого циклу – керівник Шмідт Т.В.;

   Колективними формами роботи охоплені вчителі через підготовку та проведення тематичних педагогічних нарад, інструктивно-методичних нарад, нарад при директору, методичних виставок, творчих звітів вчителів, педагогічних читань, семінарів-практикумів.

       З метою відродження історичних, культурних, патріотичних, господарських традицій Українського козацтва, на виконання Указу Президента України  від 15 листопада 2001 року № 1092/2001 «Про національну програму відродження  та розвитку Українського козацтва на 2002-2005 рік» за сприяння Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, Бахмацької райдержадміністрації, Батуринського козацького полку в нашій школі створено Козацьку шкільну державу , згідно Наказу №116 по Батуринській ЗОШ І-ІІІ ст. від 07.10.2002 «Про створення Козацької шкільної держави».

     Але цьому передувала велика підготовча робота. І ось, нарешті, настав довгоочікуваний день 8 жовтня 2002 р. - на базі нашої школи розпочала свою діяльність Козацька шкільна держава. На це свято були запрошені гості з Чернігова, Бахмача, також були присутні козаки Батуринського козацького полку, місцеві жителі.  У цей день молодші школярі (учні 2-4 класів) прийняли присягу перевеслят, учні 5-8 класів стали джурами, а учні 9-11 класів прийняли присягу на вірність народові й Вітчизні та набули чину молодих козаків.

        Козацька держава має свій Статут, мету і структуру, виховує молодь у дусі патріотизму і шанобливого ставлення до героїчного і славного історичного козацького минулого. Червоною ниткою проходить через увесь навчально-виховний процес виховання на козацьких традиціях.

      За роки існування Козацької держави у її стінах пройшло багато конкурсів, змагань, свят, пов’язаних як з козацькою тематикою, так і з життям школи та міста.

      На  свята ми запрошуємо багатьох шанованих і в місті, і в районі, і навіть у столиці людей – учасників козацького відродження в Україні. Бували на урочистостях представники з Міністерства освіти і науки,  Міністерства у справах молоді та спорту.

      Про всі заходи, у яких беруть участь наші учні, ми пишемо в літописі шкільної Козацької держави. Так заведено, що в таких книгах, як наш літопис, розповідають про визначні події.

Педагогічні працівники 

 

№ п/п

Прізвище імя по батькові

Освіта

Назва вищого навчального закладу , рік закінчення

1.

Шамрило Олександр Миколайович

вища

Ніжинський педінститут 2008, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова 2014

2.

Блажко Людмила Іванівна

вища

Ніжинський педінститут    1976 р .

3.

Откидач Валентина Михайлівна

вища

Сумський педінститут        1987 р .

4.

Демешко Раїса Іванівна

вища

Ніжинський педінститут     1976 р.

5.

Рафєєва Людмила Анатоліївна

вища

Чернігівський педінститут  1985 р ., Київський педінститут     1990 р.

6.

Науменко Оксана Дмитрівна

вища

Ніжинський педуніверситет 2011 р .

7.

Пацюк Віра Григорівна

вища

Ніжинський педінститут 1988 р .

8.

Пряха Інна Михайлівна

вища

Чернігівський педінститут, 1998 р .

9.

Губар Галина Дмитрівна

вища

Київський педінститут 1981 р .

10

Шмідт Тетяна Володимирівна

вища

Ніжинський педінститут 1982 р .

11

Велика Наталія Костянтинівна

вища

Ніжинський педінститут 1998 р .

12

Кисіль Володимир Миколайович

вища

Чернігівський педінститут, 1991 р .

13

Якимець Валентина Іванівна

вища

Глухівський педінститут 1992 р .

14

Кондратенко Ніна В’ячеславівна

вища

Чернігівський педінститут, 1992 р .

15

Винник Оксана Юріївна

вища

Сумський педуніверститет 2005 р .

16

Петрук Оксана Петрівна

вища

Чернігівський педінститут, 1998 р .

17

Данильченко Лілія Валеріївна

 середня спеціальна

Прилуцький пед.. Коледж ім. І. Франка

18

Намняк Людмила Юріївна

 неповна вища

ПТКІСумДУ 2013,  ІІІ курс Чернігівський педуніверситет

19

Крутов Сергій Олександрович

вища

Глухівський педуніверситет 2013 р .

20

Кадун Людмила Володимирівна

вища

Глухівський педуніверситет 2008 р .

21

Койдан Наталія Григорівна

вища

Ніжинський педуніверситет 2004 р .

22

Тимченко Алла  Василівна

вища

Глухівський педуніверситет 2014 р .

23

Шутко Сергій Юрійович

вища

Ніжинський педуніверситет 2013 р .

24

  Донець Надія Дмитрівна

 неповна вища

  Обоянський бібліотечний технікум 1978 р.


Copyright MyCorp © 2024